Preskočiť na obsah

HORNÍ ŘEDICE

Oficiálna web stránka mesta

http://www.horniredice.cz/

Návšteva partnerskej obce Horní Ředice

partnerskej obce Horní Ředice. Dostali sme pozvanie na podujatie venované historickej udalosti, ktorá sa odohrala v roku 1758, teda za panovania Márie Terézie v obci a jej okolí. Na 260. výročie tejto udalosti usporiadali v obci spomienkové podujatie s pochodom „vojsk“ obcou, do ktorého sme sa zapojili i my v zapožičaných dobových kostýmoch šľachty.

Po rekonštrukcii „bitky o ředickou hráz“ nasledovala drezúra koní, ukážky práce s dravými vtákmi a hudobné vystúpenia.Tu sme sa zapojili i my – DS Rozmarín zaspieval piesne s vojenskou tematikou, ako inak ako v našom krásnom kroji. Pre ředičanov sme mali pripravené ochutnávky lekváru, oškvarkovej nátierky z PD Bošáca, bošáckych koláčov a samozrejme aj destilátov z Bošáckej pálenice. Poďakovanie patrí kolektívu Bošáckej pálenice za poskytnutie destilátov na ochutnávky a tiež aj za darčeky pre starostu hosťujúcej obce. Okrem destilátov sme pre starostu mali aj iné prekvapenie. Pani Magda Čačíková zhotovila krojovanú bošáčanku, ktorá bude zdobiť Obecný úrad v Horních Ředicích a pripomínať tak našu návštevu.
Podvečer sme si pripravili ďalšie prekvapenie – kačací tanec našich káčerov, do ktorého sa s radosťou zapojili aj návštevníci podujatia.
Sobotné popoludnie bolo zakončené večerným veľkolepým ohňostrojom.
V nedeľu si pre nás naši priatelia pripravili návštevu Múzea Dr. Emila Holuba – významného cestovateľa a tiež peknú prechádzku vo Vysokom Chvojne.
Cestou tam a späť sme boli v bezpečných rukách Adriána Ženžláka.
Ďakujeme starostovi obce Horní Ředice a všetkým občanom, ktorí sa o nás starali počas nášho pobytu. Veľmi sa nám páčilo a tešíme sa na ďalšie stretnutie. 

V Horních Ředicích 2016

Pri príležitosti 680. výročia prvej písomnej zmienky o obci Horní Ředice sme v sobotu 11. júna navštívili našu partnerskú obec. Okrem spoznávania obce a obyvateľov sme sa zapojili aj do programu folklórnym vystúpením divadelného súboru Rozmarín a vystúpením krúžku orientálnych tancov. Pripravili sme aj stánok, kde miestni obyvatelia mohli spoznať našu obec nielen cez letáky, pohľadnice a rozprávanie ale aj cez produkty Bošáckej pálenice a bošácke maškrty.

V Horních Ředicích sa nám veľmi páčilo, ďakujeme za príjemne strávený deň našim hostiteľom. Zároveň patrí poďakovanie všetkých našim „účastníkom zájazdu“, Bošáckej pálenici a p. Magde Čačíkovej. Tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Návšteva v Horních Ředicích

Horní Ředice. V zložení starosta Daniel Juráček, poslankyňa Lýdia Zámečníková a členky kultúrnej komisie Táňa Helíková a Miroslava Kozicová sme vyrazili na návštevu. V Horních Ředicích sa nám veľmi páčilo. Tešíme sa rozvíjanie spolupráce a na ďalšie vzájomné návštevy 🙂