Preskočiť na obsah

BŘEZOVÁ

Oficiálna web stránka

https://www.obecbrezova.cz/

Slávnosti vína v Uherskom Hradišti 2016

Na pozvanie starostu našej partnerskej Obce Březová Jožka Trechu sme sa v sobotu 10. septembra spolu s Březovou zúčastnili tradičných slávností v Uh. Hradišti, kde sa každoročne stretávajú všetky okolité obce. Konečne nám to  po troch rokoch pozývania vyšlo a vyrazili sme  na Březovú, kde nás čakali kamaráti Březovania s autobusom.

A veru sme neobanovali. Slávnosť to je teda „parádna“. Niekoľkokilometrový pochod mestom v horúcom počasí dá zabrať, ale to množstvo nádherných krojov z rôznych obcí Moravy, úžasná atmosféra, piesne a tance, chuť vínka, burčáku, vôňa všakovakých jedál v spoločnosti kamarátov stojí za to. Ďakujeme starostovi Březovej za pozvanie, pohostinnosť a starostlivosť o nás Bošáčanov a už teraz sa tešíme o rok.

Slovácka jaternica 2015

Slováckej jaternici, tento rok v obci Březová. Súťažilo 15 družstiev, z Bošáce štyri – Obec Bošáca, Bošácke ženy, PD Bošáca a PS Bošáca. Obec Bošáca získala ocenenie za naj jágerčák a klobásu a dievčatá za výborné gule. Všetkým, ktorí reprezentovali Obec Bošáca, ďakujeme za pomoc.
Dovidenia o rok v Trenčianskych Bohuslaviciach 🙂